KAMPANYA DETAY

Koltuk döşeme tasarımı tamamen kişinin kendi belirlediği zevkine göre kullanmış yada kullanmakta olduğu eski koltuk yada koltuk işlevini gören diğer materyallerin iç iskelet dışında geriye kalan  tüm mobilya bileşenlerini en başından itibaren yenileme dekorasyonuna tabi tutmaktır.

Tamamen kişiye özel bir dekorasyon olup yenileme adı altında da değerlendirilmektedir. Yenileme dekorasyonu olarak ele alınacak ürünün iç iskeleti, kumaşı, iç bileşen tamiri ve diğer model üzerinde yapılacak değişimlerin tamamı koltuk döşeme yenilemesi altında yapılmaktadır.

Neden Koltuk Kaplama İşlemi Gerçekleşir ?

Koltuk döşeme ihtiyacı ise herhangi bir oturma grubu olan ve yeni oturmak grubuna ihtiyaç duyan, farklı ve kendi zevklerine göre değişklik isteyen tüm kumaş ile korunumu sağlanmış mobilya türevlerine uygulanabilmektedir.

Döşeme için gerekli olan uygunluğunda önemli olduğu koltuk tamiri işlevlerinde tüm aksesuralarda değişime göre baz alınarak uygulanmaya koyulmaktadır.

Maliyetinin yeni bir mobilyaya göre daha ucuz olduğu koltuk yada mobilya döşemede diğer bir avantaj ise tamamen kişi zevklerine göre dekorasyon uygulanmaktadır.

Koltuk takımı yanısıra çekyat, sandalye ve sehpa gibi diğer mobilya bileşenlerinde yenilenmesinin sağlandığı koltuk döşeme faaliyetlerinde kumaş değişiminin yanısıra tamir ve boya işlevleride yapılarak tamamen yenilenme sağlanabilmektedir.

Koltuk Döşeme Çeşitleri

Koltuk döşeme çeşitleri yenileme yapılacak modellemenin kumaş renk tercihine göre yaılması ile sağlanmaktadır. Mobilya iskeleti aynı kalması dolayısı ile döşmenin hangi çeşit olduğunu kumaş renk ve deseni karar vermektedir.

Özellikle modern desenli çizgilerin hakim olduğu kumaş çeşitlerinde birbirinden farklı alternatifler bulunmaktadır. Genellikle moda renk ve desenlerin kullanımı söz konusudur.

Ayrıca koltuk döşemenin yanı sıra mobilya aksesurarlarında da modern renklerin kullanımı sağlanmaktdır. Koltuk minder yada kırlentler koltuk kaplama işleminde yapılacak kumaşın farklı deseleri ile yoğurulmuş şekilde tasarımı sağlanmaktadır.

Koltuk döşeme modelleri arasında modern kumaşların yanında yeni trendler olan  poster şeklinde döşeme kumaşlarıda bulunmaktadır. Sade renklerin tercihi çoğunlukta olsada parlak, göz alıcı renklerin tercihide yukarı yönde ilerleyen bir eğri oluşturmaktadır.